Pēteris un Dace par piedzīvoto un redzēto

March 15, 2011

Welcome to Canada

Pēdējā laikā bieži nākas dzirdēt vārdus “Welcome to Canada” un tas tiešām ir patīkami, jo šie vārdi visos gadījumos ir nākuši no cilvēkiem, kuru attieksme tiešām liecinātu par to, ka mēs esam gaidīt. Protams, ka vispatīkamāk tos bija dzirdēt no imigrācijas dienesta darbinieces, kas ļoti operatīvi ~10-15 minūtēs apstrādāja mūsu dokumentus un oficiāli pabeidza mūsu imigrācijas procesu. Tiesa līdz šim brīdim nācās pagaidīt kādu pusotru stundu rindā, jo priekšā bija ducis cilvēku, kuru imigrācijas jautājumu kārtošana noritēja mazliet lēnāk, bet tas ir sīkums.

Ja runājam par pārlidojumu, tad tiešām biju pārsteigts par Tomas Cook, kas skaitās viena no lētajām kompānijām. Pārsteigts biju tieši par to, ka kājām vietas bija pietiekoši, es pat teiktu neatšķīrās no KLM, kas cenas ziņā ir daudz dārgāka aviokompānija. Un vēl viens patiku veicinošs faktors noteikti jāmin iespēja vest bez papildus samaksas sniega dēli  (AirBaltic mācaties).

Jāatzīst smags bija laika posms (20h), ko nācās pavadīt Londonas Gatwick lidostā starp lidojumiem, bet tas bija smags līdz brīdim, kad beidzot atradām, kur pieslēgties elektrībai un tad mūs priecēja Maiks un Mollija. Saistībā ar datoru lietām jaatzīst, ka mani nopietni pievīla Linux (Esmu atgriezies pie Windows), jo izmantojot to nebija iespējams pieslēgties WiFi (biju pat gatavs maksāt par WiFi), līdz ar to nekādas ziņas nevienam nodot nevarēju caur internetu, tikai izmantojot mobilos sakarus - sms. Katrā ziņā visam bija arī savi pozitīvie aspekti – paveicās, ka bijām laicīgi un ieņēmām savas guļam/sēžam vietas, jo pēc 11 vakarā brīvu vietu uz krēsliem vairs nebija + mums bija arī galdiņš.
Nākot rītam sagaidījām check-in, kas sākās ap 5:40 un ņemot vērā, ka bijām vieni no pirmajiem rindā, tad šis process bija ļoti ātrs un darbinieki atsaucīgi. Pēc tam, kad veiksmīgi bijām iečekojušies devāmies kārtīgas angļu brokastīs McDonalds restorānā, atguvām mazliet spēkus un možumu un tad jau netālu bija arī laimīgais brīdis, kad varējām kāpt lidmašīnā un uzsākt mūsu ~10h garo ceļojumu uz  Vankūveru. Īsi pēc lidmāšinas pacelšanās abi arī atslēdzāmies, arī mēs esam tikai cilvēki un nogurums darīja savu. Lidmašīna kā jau minēju pārsteidza ar to, ka bija pietiekami daudz vietas kājām + katram ir savs monitors, kurā iespējams izvēlēties no piedāvātā klāsta filmas/tv šovus/radio  - ko vairāk var vēlēties, it īpaši no lētās aviokompānijas?!
Nākošais nelielais iekšējais satraukums sākās pēc tam, kad bijām nolaidušies jau Vankūverā, jo priekšā bija imigrācijas dienests, bet par laimi un prieku arī šeit viss, kā jau minēju, ātri un bez problēmām. Tiešām patīkama pieredze.
Protams, ka pirmo dienu arī nedrīkstēja laist vējā un pirmais, ko izdarījām ceļā no lidostas uz mājām aizbraucām un izņēmām savus sociālās apdrošināšanas numurus (SIN), kas nepieciešami, lai mūs varētu nodarbināt. Kārtējo reizi patīkama attieksme, brīvā gaisotnē un kārtējais Welcome to Canada.
Nobeigumā varu pateikt tikai to, ka līdz šim mūsu pieredze ir bijusi tikai patīkama, un pateicoties daudziem faktoriem jūtamies mierīgi un kā mājās.

P.S. Laiks šeit šobrīd ir "lielisks", jo esam trāpījuši uz lietus sezonu - katru dienu līst, saule spīd maz un kalnus gandrīz neredz, bet tas ir tikai laika jautājums, kad viss mainīsies un varēsim izbaudīt Beautiful British Columbia.

0 comments:

Post a Comment

Blog Archive

Scroll To Top