Pēteris un Dace par piedzīvoto un redzēto

January 16, 2012

Fort Rodd Hill & Fisguard Lighthouse, Victoria, BC

Mazs atskats uz aizvadītā gada decembra izdarībām. Jocīga sajūta…, tas tak bija pagājušajā mēnesī, bet skan kā gadu atpakaļ. :D

Lai nu kā, pagājušā gada decembra pirmās dienas mēs pavadījām skaistajā Viktorijā - darba darīšanas Pēterim un Ziemassvētku balle. Aizvadījām jauku vakaru vecpilsētā – es visur līdzi, kur izklaide un atpūta. :) Tālu nekur cilpot negribējās, jo bija diezgan pavēss. Viktorija, ietērpusies Ziemassvētku rotās, priecēja mūsu acis.
Kopā ar sniegu tas viss izskatītos daudz labāk, bet šķiet, ka visu gribēt nevar. :) Parlaments izskatījās visiespaidīgāk. Visu cauru gadu tas ir izgaismots, taču uz Ziemassvētkiem jo īpaši skaisti.

Nākamās dienas vakarā paredzēta Ziemassvētku balle, bet pirms tā mums jāmēģina sevi izklaidēt. Tādēļ mēs devāmies pastaigā uz molu un krastmalu, kur izlēmām, ka jādodas uz kādu vietu, kur līdz šim neesam bijuši. Tā mēs nokļuvām vēsturiskā vietā  Fort Rodd Hill. Tas ir krasta artilērijas forts, kas celts 1890ajos gados, lai aizsargātu Viktorijas un Esquimalt jūras bāzi. Tas atrodas pavisam netālu no pašas Viktorijas. Fortā viss ir labi saglabājies un protams arī atjaunots. Var iekāpt visādās šaujam ierīcēs un palēkāt apkārt teritorijai. Nekā īpašu sajūsmu izraisoša tur nebija izņemot labi uzbarotu vāveri, ko neizdevās iedabūt kadrā (neizdevās iedabūt kadrā tādēļ, ka par spīti apjomam viņas veiklība ir apbrīnojama) un zosu baru, tādēļ arī neknipsējām. Viņu pašu mājas lapā ir foto galerija, kur varat apskatīt kā fortā izskatās. Ieeja tā teritorijā ir apmēram $4.00, par ko nobrīnījāmies.


Galvenais mērķis šim braucienam bija bāka Fisguard Lighthouse, kas atrodas forta teritorijā un vienīgais veids kā pie tās piekļūt pa sauszemi, ir ejot cauri fortam. Bāka ir celta 1860.gadā. Šī bāka vēl jo projām pilda savu pienākumus. Ceļā uz to, diena izvērtās saulaināka nekā iepriekš.

Kādreiz šajā bākā dzīvoja uzraugs, kas vienmēr uzmanīja gaismu tajā. Taču kopš 1920.gada tā ir automatizēta un uzraugs vairs nav nepieciešams. Bākas telpās ir izveidots muzejs. Tajā var apskatīt bākas vēsturi un stāstus par cilvēkiem, kas iepriekš tajā ir dzīvojuši, kā arī izmēģināt spēkus vadot pašam savu burinieku ārā no ostas teritorijas. Gandrīz visās ēkas pusēs ir logi, līdz ar to tajā iespīd maksimāli daudz gaismas. Telpas bija gaišas un mājīgas, kas mūs pamudināja pavisam mierīgā solī izstaigāt abus tās stāvus.


Un šo jauko dienu mēs nobeidzām ar Ziemassvētku balli un patīkamu noskaņojumu. Jāsaka, ka Ziemassvētku sajūtu gan tas viss neradīja - par noskaņas "ķeršanu" kādā citā reizē. :)


Heisā! Līdz nākamajai reizei! :)

0 comments:

Post a Comment

Blog Archive

Scroll To Top