Pēteris un Dace par piedzīvoto un redzēto

August 11, 2015

Scottish Highlands I

[Please scroll down for the English version]


[LV]

Ir pārāk daudz informācijas, kas pat negribot rada mums iespaidu par to kā Skotijai ir jāizskatās un jāsmaržo. Tas viennozīmīgi nepalīdz tā brīvi doties uz izbaudīt to. Mana pieejas šoreiz bija iegūt minimālo nepieciešamo informācijas daudzumu  un necensties izpētīt visas vietas, kas ir pa ceļam mūsu braucienā. Un par brīnumu tas tiešām sanāca, kā “plānots”.Lietus, vējš un mākoņi bija mūsu draugi un ienaidnieki kamēr aizvadījām laiku Skotijā. Lija apmēram 10 dienas no 12… Jā, protams, nevar nepiekrist mākoņi padara bildes daudz dramatiskākas, tomēr tas nav īsti vietā ja ir pilnībā nomācies. :) Neskatoties uz to, mēs visi zinām patiesību – nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs.

Kad pametām Edinburgu un devāmies uz ziemeļiem, daba sāka lēnām mainīties. Tai mainoties varēja arī just kā mainās mūsu sajūtas, un kā iekšēji rodas tāds kā satraukums par to, ka beidzot būsim ilgi gaidītajā vietā – Skotu augstienēs (Highlands). Jā, augstākais punkts nav vairāk par 1344m, bet tas nemaina faktu, ka šie kalni ir majestātiski. Neviena bilde nespēj piepildīt ar tādām emocijām, kas rodas redzot sulīgi zaļos kalnus piepildītus ar simtiem aitu, Skotu Augstieņu garspalvainās govis vai Atlantijas Alkus (angļu val. – puffins). Personīgi mēs nebijām plānojuši redzēt alkus (puffins) vispār, un to sastapšana padarīja mūsu dienu, un iespējams pat ceļojumu, par pilnībā izdevušos. :)

Skotija ir fantastika, un tev noteikti tā ir jāapmeklē, vismaz vienreiz dzīvē. Ja tu dzīvo Anglijā un neesi vēl tur bijis, tad dari to! Dari to tagad – paņem atvaļinājumu un dodies izpētīt to. Skotija tevi pārsteigs, tici mums. ;)

[EN]

There is too much information and too many expectations on how Scotland should feel and look like. It even makes it hard to let that all go and just experience it. My approach was to have minimum information required and not know too much about the things along the route we are going to take. And it worked out as “planed”.

Rain, wind and clouds were our friends during our time in Scotland. It rained for about 10 days out of 12… Yes, I like clouds in photos a lot, but not exactly when their amount makes up 3 layers of overcast. :) Nevertheless, we all know the truth – there's no such thing as bad weather, only bad clothes.

When we left Edinburgh the nature slowly started to change and we could feel the excitement building, as we were about to see the long awaited Highlands. Yes, the highest point is no more than 1344m (4409ft), but they are still truly majestic. No picture will fill you with excitement that comes from seeing lush green hills filled with hundreds of sheep, Scottish Highland cattle or Puffins (!!!). Personally we were not expecting to see puffins at all and it totally made our day. :)

Scotland is fantastic and you should really experience it at least once in your life. If you live in UK and haven’t been there – do it! Do it now – take vacation and go explore your backyard, as it will blow you away. ;)


Dunnottar CastleLoch Ness
[LV] Atlantijas alks | [EN] Atlantic Puffin
Scottish Highland cattle
0 comments:

Post a Comment

Blog Archive

Scroll To Top