Pēteris un Dace par piedzīvoto un redzēto

January 6, 2013

Klinšu kalnus meklējot - pirmā daļa

Saka, ka labi esot jauno gadu sākt ar apņemšanos. Pagājušajā gadā apņemšanās bija neapņemties neko, šogad būs jāpamēģina kaut kas cits, piemēram, apņemties kaut ko labu sadarīt. Viens no tiem labajiem darbiem varētu būt uzrakstīt par visiem mūsu pagājušās vasaras izbraucieniem. Tad, ķersimies pie lietas.
Ilgu laiku bijām gribējuši un "plānojuši" ceļojumu uz Britu Kolumbijas provinces otru galu. Klinšu kalniem (Rocky Mountains). Augusta sākumā viss sakārtojās tā, lai varētu doties šajā ceļojumā - laika prognoze laba un 4 brīvas dienas, ko gan vairāk vajag?! 4 ar pus dienu laikā nobraucām apmēram 2000km un izbaudījām vēl neredētu dabas skaistumu, ko centīsimies jums atrādīt rakstu serijā, kas sekos. Bilžu ir daudz tāpēc pagaidām cik daudz daļās izdosies nopublicēt labākās vēl nav skaidrs...
Ceļojumu uzsākam piektdienas vakarā pēc darba, par galamērķi nospraužot Kamloops pilsētu, kas atrodas apmēram 3.5h brauciena attālumā no Vankūveras un ir tāds kā viduspunkts starp vietu, kur vēlamies nokļūt pirmajā dienā (Revelstoke, BC) un attālumu, ko fiziski esam spējīgi nobraukt netērējot enerģiju, kas būs nepieciešama turmpākajās dienās.
Nakošajā rītā jau ap 6 esam augšā, lai turpinātu ceļu uz Revelstoke un būtu tur pret normālas dienas sākumu - 9.
Šis ceļa posms nekad nav braukts līdz ar to arī sanāk apskatīt šeit piedāvātos dabas skatus, neskatoties uz to, ka tikai no mašīnas vienalga iespaidīgi.
Ap 9 esam arī nokļuvuši Revelstoke un sākam plānot mūsu dienu.
Pirmais dienas plānā ietilpst pilsētas un tajā noritošā gada tirgus apskate. Uzmeklējam arī informācijas centru un iegūstam vairāk informācijas par to, kādas konkrēti aktivitātes varam sadarīt.
Viena no piedāvātajām un mūsu izvēlētajām aktivitātēm ir Mt.Revelstoke Nacionālā Parka apskate un pāris stundu pastaiga/pārgājiens pa tā plašumiem.
Sākam ar tuvākās apkārtnes izstaigāšanu un taku apzināsānu.
Arī kādu kopbildi. :)
Un panorāmas bildi. :)
Un bildi ar kalniem :)
Un vēl kaut ko...
Tad arī nolemjam, ka jādodās pargājienā uz Miller ezeru (Miller lake), vairs pat neatceros kapēc. Vienīgais, ko tiešām atceros, ka diena bija karsta...
Pēc pāris stundu iešanas nonācām arī galamērķi - Miller lake jeb ezerā ar skaidrāko ūdeni, kuru līdz šim ir nācies redzēt.
Tiesa tas ne tikai bija pilnīgi dzirdrs, bet tam arī piemita zaļganums, un nevelti, jo tas atrodās gandrīz 2km augstumā virs jūras līmeņa.
Dienas turpinājums - dodamies atpakaļ uz stāvietu, ārā no Mt.Revelstoke nacionālā parka un meklējam skaistu vietu vakariņām/pusdienām. Tādu arī atrodam. Šeit jāpiebilst, ka šajā ceļojumā brokastis un vakariņas gandrīz katru dienu bija vietās ar lieliskiem skatiem! :)
Saulei pošoties uz rietēšanu dodamies tālāk - meklēt vietu, kur palikt pa nakti, protams, pa ceļam apskatot iespējamos tūrisma objektus. Nospraustais merķis ir pa nakti braukt pēc iespējas mazāk, lai nepalaistu garām to skatus, kas šeit ir.

Braucot ar vien vairāk iekša Klinšu kalnos (Rockies) sākam just to ka kalni kļūst ar vien lielāki un formas daudz izteiktākas un nekā tās pie kurām esam pieraduši dzīvojot Vankūverā. Tikai vēlāk ceļojuma gaidā sapratām, ka pirmā diena neskatoties uz to cik tā bija skaista bija tikai tādi ziediņi. Ar katru nākošo dienu bijau daudz vairāk mirkļu, kuru atcerēties un pat šodien skatoties uz bildēm liekas - tiešam mēs tur bijām?! Jā bijām!

0 comments:

Post a Comment

Blog Archive

Scroll To Top