Pēteris un Dace par piedzīvoto un redzēto

February 6, 2015

Copper Canyon

[Please scroll down for the English version]


[LV]
Copper Canyon (Vara kanjons) bija piedzīvojums, kurā vēlējāmies doties no brīža, kad uzsākām mūsu ceļošanu, 6 mēnešus atpakaļ. Un piedzīvojums tik tiešām tas bija. Tiesa, tas sākās ne gluži tā, kā mēs to vēlētos – viena riepa tika pilnībā iznīcināta un pilnpiedziņas sistēma izlēma niķoties… Par spīti tam, mēs lieliski pavadījām laiku un dabūjām jaunu (lietotu) rezerves riteni no vietējiem ciema iedzīvotājiem, pat ar mūsu niecīgajām Spāņu valodas zināšanām (pie tā būtu jāpiestrādā…). Jā, nenoliegsim šis reģions ir pazīstams daudzu iemeslu dēļ, daži no tiem nav paši labākie, tomēr mēs nekad nejutāmies nedroši.

Vairākums cilvēku, kas apmeklē kanjonu, to izbauda braucot ar vilcienu, kas ved cauri Vara kanjona sirdij. Mēs gan nolēmām, ka vēlamies to izbaudīt pēc mūsu noteikumiem, kas nozīmēja tikai vienu – jābrauc iekšā kanjonā ar Astrīdu. Pavadot mazliet vairāk kā nedēļu un izbraukājot kanjonu, mēs izbaudījām ceļus, kuru kvalitāte bija perfekta un dažus, kurus klasificēt, kā visnotaļ briesmīgus būtu maigi. Galu galā, laiks ko tur pavadījām bija neaizmirstams, un mums būs daudzas labas atmiņas par šo vietu.

Visu to pasakot, varam apliecināt to, ka Vara Kanjons ir pasakains! No ASV redzētā, to var salīdzināt ar Zion un Lielā Kanjona apvienojumu. Tikai tas ir lielāks. Četras reizes lielāks, šaurāks un dziļāks. Skati ir neaprakstāmi un mēs pilnīgi noteikti iesakām to apmeklēt! :)

[EN]
Copper Canyon was adventure that we were really looking forward doing since the time we departed Vancouver, six months ago. And adventure it was indeed. Not exactly how we wanted it to start – with one of the tires being destroyed and AWD system starting to act up… Nevertheless we still managed to have fun and get a new spare tire, from locals with our limited Spanish knowledge (have to work on that…). Of course this region is known for many things, and some are not very good, but we never felt unsafe.

Most people take train to/trough the Copper Canyon, and we do believe it’s a great ride. However, as you can imagine, we decided to do it on our terms, and that meant driving. We spent a bit over the week there, the roads ranged from brand new to not so great at all, however our lack of four wheel drive at times, wasn’t problem. At the end we had a great time and made some good memories. 

That said when it comes to Copper Canyon. It’s amazing! Alternative for those who have been to Americas most known national parks would be Zion mixed with Grand Canyon. Only bigger (four times bigger), narrower and deeper. Views are one of the kind and we absolutely recommend visiting Copper Canyon! :)

[LV] Ne īsti tas, ko vēlējamies ieraudzīt. Mūsu Cooper Discoverer AT3 riepas pēdējā laikā bieži pievīlušas. :(
[EN] Not exactly what we wanted to see. Our tires – Cooper Discoverer AT3, recently have let us down quite a few times… :(
[LV] Liekus riskus uzņemties nav nepieciešams – pirms nepazīstamas upes šķērsošanas pārbaudām. :)
[EN] On adventures like this, it’s not worth to take unnecessary risks – checking river before crossing. :)
Chínipas de Almada, Chihuahua


[LV] Riepas strukturālā integritāte tika sagrauta, līdz ar to salabot neiespējami. Nācās likt rezerves riteni. :)
[EN] The tire structure collapsed with 0 chances of fixing it, had to swap for spare… Road side repairs :)
Urique Canyon
[LV] Ceļš uz Urique | [EN] Road to Urique
[LV] Ceļš uz Urique | [EN] Road to Urique
[LV] Ceļš uz Urique | [EN] Road to Urique
[LV] Mēs atradām gandrīz perfektu kempinga vietu Urique Kanjonā. Tas atrodas skaistā un klusā vietā, un kā bonusu tie, kas apmetās šeit, var izmantot viņu dārzu. Tas pilns ar dažādiem augļiem un dārzeņiem, kurus tad pēdējās dienas aktīvi baudām. Un vēl labākā šī kempinga daļa – klasiskā uz malkas apsildāmā duša. :)

[EN]  We found near perfect camp spot in Urique Canyon. It’s located in beautiful and quiet place. As a bonus you get all the fruits and veggies from garden they currently have. There is variety of fresh stuff we have gotten in last few days. Oh, I forgot to mention, the coolest part – wood heated shower. :)[LV] El Divisadero - Rarámuri (Tarahumara) indiāņi pārdod smukas šallītes.
[EN] El Divisadero - Rarámuri (Tarahumara) indians selling their goods.Basaseachic Falls
[LV] Ceļš uz Batopilas | [EN] Road to Batopilas
[LV] Ceļš uz Batopilas | [EN] Road to Batopilas
[LV] Ceļš uz Batopilas|  [EN] Road to Batopilas


[LV] Batopilas no augšas. Pilsēta no, kuras mēs gribējām ārā pēc iespējas ātrāk. Kā jau teicu, mēs nevienā brīdī nejutāmies nedroši. Tomēr, iekšējā sajūta teica, ka mums negribas tur palikt. Šai pilsētai bija ļoti interesanta aura, un ne tāda, kas mums patika. Protams, auru papildināja arī lielais jauniešu daudzums, kas nokārušies ar visāda veida ieročiem. Tomēr cik zināms viņiem tūristi neinteresē. Viņiem ir savs bizness ar ko nodarboties. Mēs negribam nevienu biedēt, tur nebija nekas ekstrēms, tomēr tā ir šīs vietas realitāte, vismaz pagaidām.

[EN] Batopilas from the top. City that we wanted out of really fast. As I said before, we never felt unsafe during our adventure. However our guts were not happy about this place. City itself had a weird feel, not the one we liked. Of course feel was made stronger buy guys with guns all over the place, but they are not interested in us, tourists. They have their own business to take care of. We don’t want to scare anybody, as there was nothing extreme about this place. We have read numerous reports of people visiting this place and having great time with locals. But what we saw is the reality in Batopilas, at least for now.


Batopilas - El Fuerte
Batopilas - El Fuerte
Batopilas - El Fuerte
Batopilas - El Fuerte
Location: Copper Canyon, Mexico

0 comments:

Post a Comment

Blog Archive

Scroll To Top