Pēteris un Dace par piedzīvoto un redzēto

September 3, 2014

Kustībā | On the move

[Please scroll down for the English version]

[LV]

Jā, tas ir noticis! Esam uzsākuši ilgi plānoto un gaidīto piedzīvojumu uz dienvidiem. Tiem, kas seko līdzi mums Facebook vai Instagram tas varbūt nav pats svaigākais jaunums, tomēr mūsu blogu tas sasniedz tikai tagad. Tam ir vairāki iemesli un par to zemāk.

Patiesībā esam kustībā jau mazliet vairāk kā divas nedēļas, un iespējuši nobraukt gandrīz 4000km. Lai arī pirms izbraukšanas šķita, ka bloga ieraksti tiks radīti viens pēc otra, realitāte ir pavisam cita. Pirmkārt, jau interneta pieejamība. Mūsu pavadītais laiks tajā ir samazinājies no 8 stundām dienā uz labi ja 8 stundām nedēļā (Nesūdzamies par to!). Otrkārt, ceļojot, kā izrādās, nav pārāk daudz laika, lai nodarbotos ar rakstīšanu un bilžu apstrādi, jo gribās izbaudīt to, kas ir apkārt un tiešām baudāms. ;)

Domāju, ka svarīgs daudziem ir jautājums: “Kādas ir sajūtas pēc pāris nedēļām kustībā?”. Īsi atbildot: “Lieliskas un interesantas!” Tomēr par to var un ir vērts parunāt arī vairāk.

Pirms šī piedzīvojuma nekad neesam bijuši kustībā vairāk par 4-5 dienām. 4-5 dienas ir diezgan īss laika posms, jo tu vienmēr zini, ka tev ir kur atgriezties – ir dzīvoklis ar karstu dušu, ūdens krānu, internetu un apkuri, ja gadījumā paliek vēsi un/vai ir nepieciešams izžāvēt drēbes. Esot kustībā šīs lietas nav gluži ikdiena un atkarība no laikapstākļiem un dabas ir daudz lielāka. Tas, protams, ir forši, jo iespējas novērtēt lietas, kuras ikdienā tiek pieņemtas par pašsaprotamām ir daudz lielākas.

Iepriekš iedomāties par to, ka iztiksim bez dušas nedēļu bija diezgan nereāli. Jā, mums ir iegādāta portatīvā duša utt., bet nelabvēlīgu laikapstākļu (lasi – daudz lija)  ietekmē to visu pielietot nav ne mazākās vēlēšanās. Laikapstākļi ietekmē ne tikai sadzīves faktoru, bet arī ceļošanas faktoru, jo dienās kad līst, it īpaši, ja tas notiek nedēļu no vietas, kalni nav labi apskatāmi, tātad tūrisma faktors klasiskā nozīmē tiek bojāts.

Tāda veida pieredze ir interesanta un noteikti ne kaut kas par ko sūdzēties. Mums tā ir ļāvusi novērtēt it kā pašsaprotamas lietas un paskatīties uz tām no jauna skata punkta. Arvien vairāk apziņā nosēžas tas, ka visas dienas nebūs saulainas, tomēr no katras dienas ir jāpaņem pēc iespējas vairāk pozitīvā un vienkārši jāizbauda tā.

Citādāk, izskatās, ka  auto izvēle un izbūve ir bijusi pareizā – Astrīda kalpo godam, gulta ir ērta, guļam ļoti labi. Galva ir sāpējusi labi ja paris reizes pa pāris nedēļām kopā (iepriekš tā bija ikdienišķa problēma). Nojume mūs pasargā no laikapstākļiem. Esam arī diezgan labi iemācījušies sadalīt pienākumus, kā arī maršruta “plānošana” rit tīri raiti un palēnām soļojam cauri Ziemeļamerikai dienvidu virzienā :)

Lai iegūtu svaigākos jaunums, seko līdzi mums Facebook un Instagram. Mūsu līdz šim veikto maršrutu var apskatīt, šeit pat blogā Maršruts lapā. Jaunumi par mūsu piedzīvojumiem pamazām nonāks arī blogā, bet kā jau iepriekš minējām, tas var nenotikt tik ātri, kā reizēm gribētos. ;)

[EN]

Finally it has happened! We have started our long awaited and planned adventure south. For those of you who follow us on Facebook and Instagram this might not be the latest news, but it reaches our blog only now. That happens for couple of reasons, more about it bellow.

Truth to be told we have been on the move for more than two weeks now and have managed to drive almost 4000km (2500mi). Even though before the departure it seemed that blog entries will be published every other day. Reality differs a lot… First of all our internet usage pattern has changed dramatically, if we used to spend 8 hours a day surfing internet, now it’s more like 8h a week maximum (We are not complaining!).  Secondly, while traveling, there is not as much time to spend on writing and editing images as it appears at first, because enjoying the moment and everything that is around appears to be more important. ;)

Quite a few of you might have a question in mind: “How do you feel after few weeks on the move?” Well, in short: “Wonderful and interesting!” However it is worth to talk about it.

Before this adventure, we have spent up to 4-5 days on the move. 4-5 days is a short period of time, because you always know that you have a place to return, place that has hot shower, running water, internet and heating, in case it gets cold or/and you have to dry out clothes. While being on the move these things are not exactly everyday usual and you are heavily dependent on weather and Mother Nature. It is of course great and teaches you to appreciate things that you might take for granted.

We couldn’t imagine living for a week without shower before going on this trip. Yes, we did acquire portable hot shower etc., but weather didn’t cooperate too much (read – it has been raining a lot) and because of that we didn’t have a slightest wish to use it. Weather affects other areas like traveling as well, as on days when it rains, especially if it rains for a week, there is no good view of mountains, and so the traveling from tourist perspective is not getting full satisfaction.

Those kind of experiences are interesting and certainly not the things to complain about. For us they have allowed to appreciate things that we take for granted and to look from a new kind of standpoint. More and more we realize that not all days are going to be sunny, but we have to make most of every day and just enjoy it.

Otherwise it looks like car and build of choice has been correct – Astrid does her job great, bed is comfy and we sleep very well. We have had headache at most couple times in two weeks (before that it was “normal” occurrence every other day). Awning works great and protects us from weather factors. Also we have learned to share duties around camp fairly well. Route “planning” appears to be working out fine as well as we are slowly moving south through North America. :)

To get latest news, follow us on Facebook and Instagram. Route that we have completed already, can be found on our blog Route page. News about our adventures will slowly get published on the blog, but as we mentioned before, it might take some time. ;)

1 comment:

  1. There's a book to be published at the end of all this :-) Happy to hear all is going well and look forward to the continuing saga! XOX Rose

    ReplyDelete

Blog Archive

Scroll To Top