Pēteris un Dace par piedzīvoto un redzēto

July 8, 2014

Realitātes pārbaude | Reality check

[Please scroll down for the English version]
[LV]

Runāt par ceļojumu, kas visdrīzāk aizņems ap 2 gadiem un, kura laikā būsim bez noteiktas dzīves vietas, līdz šim nav bijis grūti. Patiesībā, pat ļoti viegli. Tomēr realitātes pārbaude atnāca pāris dienas pirms jūlija iestāšanās. Kāpēc tā? Ļoti vienkārši – ir laiks uzteikt dzīvokli, elektrību, internetu un pārējās ikdienišķi pierastās, un nenovērtētās ekstras.

Pati lietas būtība nav tajā, ka kaut kas ir jāuzsaka un no daudzām lietām ir/būs jāatsakās, bet gan tajā, ka ilgi sapņotais un plānotais ceļojums drīz sāks pārvērsties par realitāti. Par realitāti, ar kuru savas dzīves laikā saskarsimies pirmo reizi.

Realitātes pārbaudi var saukt arī par bailēm. Bailēm no nezināmā un nepierastā. Mēs, cilvēki, esam ieraduma radījumi, vairākumam no mums patīk darīt konkrētas lietas, konkrētā secībā un saglabāt kontroli pār notiekošo. Domājot par mūsu ceļojumu ir skaidrs, ka būs brīži, un iespējams tādu pat nebūs maz, kurus kontrolēt būs neiespējami. Tas ir satraucoši, nedaudz biedējoši un reizē aizraujoši.

Daudzi iespējams domā, ka mēs esam pilnīgi traki, lai gan patiesībā tas ko mēs darām ir apzināts risks. Mēs neesam pirmie un noteikti ne arī pēdējie, kas ceļo braucot no ziemeļiem uz dienvidiem. Mēs savā ziņā nedarām neko unikālu. Tomēr šis būs mūsu ceļojums un mūsu piedzīvojums, kurā ceram iepazīt un izbaudīt citas kultūras. Iegūt atbildes uz jautājumiem kurus nekad neesam uzdevuši. Izaugt un attīstīties kā personības, un vienkārši pavadīt labi laiku. :)

Pāris gadus atpakaļ mēs nevarētu iedomāties, ka būs dota šāda, lieliska iespēja ceļot un izbaudīt pasauli. Šodien tā ir gandrīz realitāte. Un diez vai apjēgsim to līdz brīdim kad būsim bijuši pāris nedēļas vai mēnešus kustībā, jo mājas būs tur, kur apstāsimies. Jā…. tā ir satraucoši lieliska atziņa.

P.S. Kā realitātes pārbaudi varam piezīmēt vēl kaut ko citu, par ko mēs esam ļoti pateicīgi – lieliskos cilvēkus, kas mums ir apkārt!

[EN]

To talk about this trip that will most likely take 2 years of our life, and during which we will be without a certain place to live, until now hasn’t been hard at all. Actually, it has been incredibly easy. However reality check came on us few days before beginning of July. Why is that so? Because it’s time to hand in all kind of notices, like vacating flat, canceling electricity, internet and rest of the extras that we are used to and take for granted.

It’s not about us getting rid of certain things in our lives. It’s more about our long dreamed adventure becoming reality. Reality that we are going to face first time in our lives on this planet.

Reality check can also be defined as fear. Fear about unknown and out-of-ordinary. We, humans, are creatures of habit. Most of us like to do certain things in certain order and keep control while we are at it. Thinking about our adventure, is obvious that there will be times, and possibly not that rear, when we will have no control over situation. It’s alarming, a little scary and exciting at the same time.

Quite a few might think that we have gone mad, but reality is, that what we are about to do is calculated risk. We are not the first ones and certainly not last, who travel from North to South. In a way, we are not doing something unique. However this is going to be our trip and our adventure, during which we hope to get to know and experience other cultures. Answer questions that we have never asked. Grow and develop as persons and simply have a great time. :)

Couple years ago we couldn’t imagine, that we will be given such a wonderful opportunity to travel and experience the world. Today it’s almost reality. There is a slim chance that we will realize it until we will be couple of weeks or months on the move, because or home is where we going to park it her (Astrid). Yes.. it’s exciting feeling indeed.

P.S. As a reality check we can mention another thing, that we are so thankful for - the awesome people that are surrounding us.

2 comments:

  1. Ko lai saka - super! :) Zinu to sajūsmu pirms došanās ceļā. Atceros kā pirms nepilna gada gaidījām to dienu, kad sēdīsimies lidmašīnā, lai dotos viena virziena lidojumā :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dīvainā kārtā sajūtas pagaidām vēl nav, bet radīsies. Pagaidām ir daudz domu par to ko vajag, ko nē un kā to visu saorganizēt daudz maz sapratīgā veidā :) Būs! :)

      Delete

Blog Archive

Scroll To Top